YARIŞMALAR

58. Ulusal Nöroloji Kongresi

FOTOĞRAF YARIŞMASI

YARIŞMANIN KONUSU ve AMACI:

Yarışmanın amacı, nörolojik hastalıklara dikkat çekmek, nörolojik hastalıkların önlenmesi için toplumsal bilinç oluşmasına katkıda bulunmaktır.

Yarışma ayrıca üyelerimize beyine yönelik sanat ürünlerini ortaya koymaya fırsat vererek, güzel sanatlara ilgiyi artırmak ve yaratıcılığın önemine vurgunun yapılması teşvik etmek amacıyla ve konunun önemini kavrayabilmeleri amaçlanmaktadır.

KATILIM ŞARTLARI:

  • Yarışmaya başvuran her katılımcı, şartnamenin son sayfasında bulunan katılım formunu eksiksiz olarak doldurarak , yüksek çözünürlükte çekilmiş fotoğraf/fotoğraflar ile birlikte info@noroloji.org.tr adresine iletecektir. (Wetransfer üzerinden iletilebilir, fotoğraf baskısı kabul edilmeyecektir). Katılım formunu indirmek için tıklayınız.

  • Fotoğraf Sayısı: Her fotoğrafçı en fazla dört (4) eser ile yarışmaya katılabilecektir.

  • Fotoğraflar renkli veya siyah/beyaz olarak sunulabilecektir.

  • Fotoğraf Boyutları: Kısa kenar minimum 2000 pixel, jpg formatında, 300 dpi çözünürlükte ve en yüksek sıkıştırma kalitesinde olmalıdır.

DİĞER HUSUSLAR:

  • Yarışmaya katılım ücretsizdir.

  • Yarışmada ödül alan fotoğrafların yayın, telif, kullanım ve sergileme hakkı TND’ne ait olacaktır. Bu eserler TND’nin arşivinde saklanacaktır. Ödül ve mansiyon alan eserler TND tarafından kitap, katalog, reklam, broşür, web sayfası ve benzeri basılı yayınlarda fotoğrafçı adı belirtilmek koşuluyla kullanılabilinir. Katılımcılar bu şekilde kullanılan fotoğrafları için verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talep ileri sürmeyeceklerini gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

  • Yarışmaya katılan yarışmacılar, belirtilen tüm hususları kabul etmiş sayılacaklardır.

  • Yarışmaya katılan fotoğraflardaki görüntü ve içerik le ilgili her türlü sorumluluk her alanda katılımcıya aittir.

Fotoğraftaki kişinin kimliği belli olacak şekilde çekilmiş olan görüntüler için kişinin onayının alınmış olması gereklidir.  Yarışmaya katılanlar bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.

ÖDÜLLER:

Birinci: 3.000 TL
İkinci: 2.000 TL
Üçüncü: 1.000 TL

TAKVİM:

Başvuru dönemi 1 Ekim 2022’de başlayacak ve 21 Ekim 2022’de sonlanacaktır. Katılım için Türk Nöroloji Derneği üyesi olma şartı aranacaktır.

Fotoğrafların ön değerlendirmesi organizasyon komitesi tarafından gerçekleştirilecektir. Finale kalan fotoğraflar TND web sitesinden yayınlanacaktır.

Jüri değerlendirme süreci 1 Kasım 2022’de başlatılacaktır.

Sonuçlar 58. Ulusal Nöroloji Kongresi galasında duyurulacaktır.

İLETİŞİM:

Türk Nöroloji Derneği

Tel: 0312 435 59 92

E-Posta: info@noroloji.org.tr

Başvuru formu için tıklayınız.

TND iftiharla sunar! Nöroloji Kısa Film Yarışması-2022

Konu: Nörolojik hastalıkları anlamak

58. Ulusal Kongresinde nörolojik hastalıkların toplumdaki bilinirliğini artırmak amacı ile kısa film yarışması düzenlenecektir. Film kurmaca veya belgesel türünde olabilir.

Başvuru dönemi 1 Ekim 2022 tarihinde başlayacak, 21 Ekim 2022 tarihinde sonlanacaktır. Katılım için Türk Nöroloji Derneği üyesi olma şartı aranacaktır.

Filmlerin ön değerlendirmesi organizasyon komitesi tarafından gerçekleştirilecektir. Finale kalan yapıtlar TND web sitesinden yayınlanacaktır.

Jüri değerlendirme süreci 1 Kasım 2022’de başlayacaktır. Sonuçlar 58. Ulusal Nöroloji Kongresi Gala gecesinde duyurulacaktır.

ÖDÜLLER:

Birinci: 5.000 TL
İkinci: 4.000 TL
Üçüncü: 3.000 TL

Nöroloji Kısa Film Yarışması-2022 Organizasyon Komitesi:

Murat Terzi, Nerses Bebek,  Armağan Uysal

Kısa film şartnamesi için tıklayınız.   Başvuru formu için tıklayınız.
© Copyrights 2022 - All rights reserved.
Designed By Flaptour